Kasutamine

Pandora immo

Pandora immo on kõrgetasemelise elektroonikaga varustatud immobilaiser, mille topeltdialoogiga krüpteeringut peetakse kõige turvalisemaks “üle õhu” levivaks lahenduseks.

Keerulisele tehnoloogiale vaatamata on seadme igapäevane kasutamine mugav – minnes autoga sõitma peab immobilaiseri saatja ehk kiip olema taskus, ei mingeid üleliigseid liigutusi

 

Komplektis

Blokeeringu moodul
2 pulti koos patareidega
juhtmestik
helisummer
nahkkott
kasutusjuhendid

Hind koos paigaldusega 400-450 EUR

Kiip

Pandora kiip on pisike ja töötab patareitoitel (CR2032). Tänu Bluetooth ühendusele on ka kiibi voolutarve madal, lisaks on puldis liikumisandur ehk kui pult seisab paigal ei tarbi pult eriti midagi. Patarei tööiga sõltub seega kasutajast (keskmiselt 1 aasta), tühjenevast patareist annab summeri helisignaal aegsasti märku. Samuti näeb patarei pinget mobiiliäpist.

Kiip vs PIN-kood

Pandora kiipi on mugav kasutada aga tuleb arvestada, et kiibis on patarei mida tuleb poole aasta tagant vahetada. Kui auto pult koos kiibiga (hoides neid koos) varastatakse, ei ole immobilaiserist kasu. Siin on eelis PIN koodiga immobilaiseritel, mis ei lase autoga ära sõita enne kui PIN on sisestatud, IGLA CAN immo kasutab PIN koodi sisestamiseks auto enda nuppe.

Hädaabiväljalülitus PIN koodi või mobiili abil

Kui immobilaiseri kiip on kadunud, vigastatud või patarei tühi, saab PIN koodi abil lülitada immo teenindusreziimi kus mootoriblokeering ei rakendu. Selleks on 2 võimalust – sisestades PIN koodi auto süüdet sisse/välja lülitades või mugavam variant – mobiiliäpist. Eelnevalt peab mobiil olema seadmega seotud ehk registreeritud, täpsem info juhendist või videolingist alal.

Sobib koos kaugkäivtusega

Pandora Immo on tehaseseades aktiveeritud liikumisanduriga mis võimaldab mootorit ilma kiibi olemasoluta küll käivitada kuid liikumise tuvastades auto seiskub. Selline lahendus sobib hästi kui paigaldate mootori kaugkäivituse kas siis originaalpuldist või mobiiliäpist.

Kaitseb ka auto puldi “signaali pikendamine” vastu

Enamus uusi sõidukeid müüakse täna koos keyless ehk võtmeta sisenemisega mis on väga mugav aga kahjuks ka väga ebaturvaline funktsioon. Autovarastel on seadmed mis pikendavad puldi leviraadiust, “söödavad” autole signaali ette, avavad uksed ning sõidavad lihtsalt minema. Selle kaitseks hoiavad inimesed pulte seifis, külmkapis või spetsiaalsetes kottides millest signaal läbi ei kiirga aga siis ei tööta ka võtmeta sisenemine. Immobilaiseri näol on autos täiendav (autonoomne) mootoriblokeering mis ei lase autol käivituda ka siis kui puldi leviraadiust on pikendatud. Pandora Immo kiip töötab topeltdialoogi põhimõttel ega allu signaali pikendamisega seotud manipuleerimisele.

Bluetooth 4.2 Low Energy

Immobilaiseri blokeeringumoodul ja kiip suhtlevad omavahel Bluetooth 4.2 LE tehnoloogiat kasutades, mis tagab häireteta kommunikatsiooni ning tarbib vähe voolu. Üliväike voolutarve ooterežiimis ei sega moodsate autode elektroonikat (ei takista autot minemast “sleep’i”).

Mobiiliäpp

Enamikel on taskus Apple või Android nutitelefon ning tõmmates tasuta Pandect BT nimelise mobiiliäpi tõstad seadme kasutuskogemust oluliselt (telefonis peab olema Bluetooth al. 4.0). Äpi kaudu näeb nii auto aku kui pultide patareipinget ning saab muuta kõiki immo seadistusi.

Tõsta turvalisust

Seadmega saab liita juhtmevaba (Bluetooth) blokeeringumooduli (näiteks auto mootoriruumi paigaldamiseks) mille leidmine autovargapoolt on väga ebatõenäoline.